Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Koncert Kompozytorski 2024

W środę 07 lutego odbył się niezwykły koncert, który przedstawił uczniom oraz gronu pedagogicznemu niezwykle utalentowanych kompozytorów oraz muzyków naszej Szkoły.

Na wstępie koncertu otworzono oficjalnie również wystawę przygotowaną przez profesor Marlenę Pietrzak-Burandt, która poświęcona jest drugiej życiowej pasji Mieczysława Karłowicza – górom.  Tej pasji również poświęcony był pierwszy utwór koncertu – dzieło Kornelii Piosik „L’Ofre”, które zaprezentowała publiczności sama kompozytorka na fortepianie wraz z Karoliną Ambrożuk (obój), Marianną Kusz i Dobrochną Karolewską (skrzypce), Klarą Orwat (altówka) i Leną Rosińska (wiolonczela). Tradycyjnie i w tej edycji nastąpił występ specjalny – wykonano kompozycję napisaną przez młodego kompozytora Filipa Wasilewskiego, który jest uczniem siódmej klasy sąsiadującej z nami POSM I st. Utworem Karłowicza, który posłużył Filipowi do twórczej interpretacji jest „Na spokojnem ciemnym morzu”. Kompozycja Filipa została przedstawiona publiczności dzięki pomocy jazzowemu zespołowi z klasy piątej, który podjął się współpracy nad aranżacją z młodym kompozytorem. Zespół ten wystąpił w składzie: Kinga Gilewska (saksofon tenorowy), Szymon Banyś (puzon), Szymon Kolan (fortepian), Mikołaj Modrzyński (gitara basowa) i Franciszek Dworniczak (perkusja). Poza przedstawieniem kompozycji młodych kompozytorów mogliśmy usłyszeć również utwór Mieczysława Karłowicza „Mów do mnie jeszcze…” zaaranżowany przez nauczyciela Naszej Szkoły – Piotra Scholza na zespół jazzowy. Ponownie więc na scenie zaprezentowali się poprzedni wykonawcy – Kinga, Szymon, Szymon, Mikołaj i Franek, w dość wymowny sposób zamykając koncert w trzech pokoleniach młodych artystów! Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania, wykonania i zaistnienia kompozycji jak i samego koncertu: młodym kompozytorom i bezinteresownym muzykom (bez których udziału te interpretacje i utwory nie mogłyby zaistnieć na scenie), ich nauczycielom i rodzicom oraz Radzie Rodziców.

Opiekunem tego wydarzenia był Maciej Gieczys.

MUZYCZNA NA SOLNEJ

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Social Share
H E L L O T H E R E
Skip to content