Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Dzień Patrona 2023

W ubiegłą środę odbył się wyjątkowy koncert, który przedstawił uczniom oraz gronu pedagogicznemu niezwykle utalentowanych kompozytorów oraz muzyków naszej Szkoły.

Koncert młodych kompozytorów na Dzień Patrona Szkoły Mieczysława Karłowicza zbiegł się w czasie z bardzo ważną datą – Dniem Kobiet. Mieliśmy więc co podwójnie świętować a pomogły nam w tym same kompozytorki: Marcelina Dera, Nadia Kuszewska, Kornelia Piosik i Agnieszka Urbaniak oraz przygotowani przez nie wykonawcy – ich koleżanki i koledzy a nasi uczniowie. Muzyczne wydarzenie rozpoczęło się upamiętnieniem twórczości oraz krótkiego życia niezwykłego kompozytora jakim był Karłowicz. Również i w tej edycji nastąpił występ specjalny – jazzowy i męski pierwiastek zapewnił duet w składzie: Franciszek Burandt i Bartosz Nowaczyk. Zdecydowanie wszystkie przedstawione kompozycje były godne wysłuchania, nagrodzenia i docenienia zarówno przez publiczność jak i organizatorów koncertu (kolejność wykonania):

  1. Kornelia Piosik: „Wieczór w Turynie”

– Kinga Fryza: skrzypce I

– Roksana Piska: skrzypce II

– Klara Orwat: altówka

– Lena Rosińska: wiolonczela

  1. Agnieszka Urbaniak: „Klif”

– Agnieszka Urbaniak: śpiew

– Julia Molicka: skrzypce I

– Justyna Królik: skrzypce II

– Zofia Dusza: altówka

– Nina Spisak: wiolonczela

– Nadia Kuszewska: fortepian

– Aleksander Juraszyk: dzwonki

– Zofia Szeliga-Szeligowska: kotły

  1. Franciszek Burandt i Bartosz Nowaczyk: „Summertime/Legenda”

– Franciszek Burandt: saksofon tenorowy

– Bartosz Nowaczyk: gitara elektryczna

  1. Nadia Kuszewska: Walc Es-dur

– Nadia Kuszewska: fortepian

  1. Marcelina Dera: „Wariacje na temat 24 kaprysu Paganiniego”

Skrzypce:

– Marcelina Dera

– Justyna Królik

– Amelia Jędrzejczyk

– Karolina Omelchenko

– Beata Matkowska

Fortepian:

– Olga Kaj

Elementem wiążącym te różnorodne i oryginalne kompozycje miała być szeroko rozumiana liryczność i każdy artysta podszedł do tego wyzwania w swój indywidualny i wyjątkowy sposób. Można było więc doświadczyć muzyki śpiewnej, poetyckiej, melancholijnej, rozmarzonej, romantycznej i błyskotliwej – jakże pasuje to do twórczości Mieczysława Karłowicza ale i do wyjątkowej daty 08.03. – Dnia Kobiet!!!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do

powstania, wykonania i zaistnienia kompozycji jak i samego koncertu:

młodym kompozytorom i muzykom, ich nauczycielom i rodzicom oraz Radzie

Rodziców i Dyrekcji Naszej Szkoły. To Wy daliście zaistnieć tym nowym dźwiękom.

Organizatorem oraz opiekunem wydarzenia był Maciej Gieczys.

MUZYCZNA NA SOLNEJ

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Social Share
H E L L O T H E R E
Skip to content