Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Sala im. prof. Jerzego Musiała

W środę, 26 października, podczas drugiego dnia Małego Festiwalu Muzycznego odbyła się miła uroczystość nadania naszej Sali Kameralnej imienia patrona festiwalu prof. Jerzego Musiała, wybitnego pedagoga naszej Szkoły w latach 1958-2012.

Profesor był skrzypkiem oraz wielkim miłośnikiem i propagatorem kameralnego muzykowania, stąd też naturalnym stał się wybór jego jako patrona właśnie sali kameralnej. Uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała córka profesora, pani Beata Piątek. To trzecia sala w naszej Szkole (105 – prof. Mieczysław Koczorowski, 109 – prof. Wojciech Maliński), która otrzymała swojego patrona.

MUZYCZNA NA SOLNEJ

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Social Share
H E L L O T H E R E
Skip to content