Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

JAN KUSZ ZDOBYWCĄ GRAND PRIX 5. JUNIOR JAZZ FESTIVAL

W dniach 1-3 czerwca 2022 roku odbył się prestiżowy konkurs muzyczny 5. junior jazz festival Wadowice 2022, którego główną nagrodą jest marzenie wszystkich młodych adeptów jazzu – stypendium w prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie.

Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest do młodych muzyków w wieku do 19 lat grających jazz i gatunki pochodne. W skład jury konkursu wchodzą znane osobistości polskiego jazzu, m. in. Dorota Miśkiewicz, Ryszard Krawczuk, Bartosz Pernal, czy Paweł Brodowski. Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowano 25 uczestników. Grand Prix zdobył Jan Kusz z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza z klasy saksofonu jazzowego mgr. Jarosława Wachowiaka.

Sekcja muzyki rozrywkowej i jazzu z naszej Szkoly triumfowała na tym konkursie w szerszym zakresie. 1. miejsce w kategorii solista zdobył Tomasz Kusz, a w kategorii zespołowej 2. i 3. miejsce należało także do uczniów z Solnej.

Tydzień wcześniej zespół SONAR w składzie: Józef Biegański, Jakub Letkiewicz, Jan Kusz, Tomasz Kusz i Franek Wicke zajął 1. miejsce w krakowskim Międzynarodowym Konkursie Muzyki Jazzowej -KRACAMERA – JAZZ 2022. Wszyscy wymienieni powyżej są tegorocznymi absolwentami naszej Szkoły.

MUZYCZNA NA SOLNEJ

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Social Share
H E L L O T H E R E
Skip to content