Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2021

Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na nasze coroczne świętowanie. Naszą tradycją jest, iż grając i tańcząc poza murami szkoły i sal koncertowych, świętujemy nasz wielki MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI. Pragniemy, by właśnie tego dnia piękna muzyka rozbrzmiewała dosłownie wszędzie: na ulicach, placach, a przede wszystkim w sercu Poznania – na Starym Rynku! Występując w dużej grupie z pewnością nie da się nas nie zauważyć i nie usłyszeć. Tym bardziej dziś, w sytuacji pandemicznej, nasza tradycja wychodzenia z sal na zewnątrz jest warta podtrzymania. Jest to właściwie jedyna możliwość „większego” muzykowania dla szerszej publiczności.

W tym roku zdecydowaliśmy się na wielkiego Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Zatańczą z nami uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej, a także dzieci z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego oraz nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego.

Spotkajmy się w sobotę 2 października, na Starym Rynku około godz. 12.00, zaraz po „koziołkach” z wieży ratuszowej. Poloneza powtórzymy na Placu Wolności około 13:00. Odważnych zapraszamy do wspólnego tańca przy muzyce na żywo!

MUZYCZNA NA SOLNEJ

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza

Social Share
H E L L O T H E R E
Skip to content